Wizyta gości z Azerbejdżanu – rozmowy o współpracy

W dniu 14 marca prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW, spotkał się z panią Gunday Afandiyevą, prezesem Międzynarodowej Fundacji Turkijskiej Kultury i Dziedzictwa, panem Etibarem Abdullayevem, zastępcą dyrektora misji Ambasady Republiki Azerbejdżanu w Rzeczypospolitej Polskiej, oraz  prof. Aydan Khandan, dziekan Wydziału Orientalistycznego Państwowego Uniwersytetu w Baku .

– Uniwersytet Warszawski jest otwarty na współpracę z uczelniami w Turcji i Azerbejdżanie, szczególnie w zakresie wymiany akademickiej w takich dyscyplinach jak m.in. zarządzanie, ekonomia, nauki o polityce, historia czy naukach inżynieryjno-technicznych. Osoby przyjeżdżające na Uniwersytet w ramach wymiany studenckiej mają możliwość poznania tutejszej kultury i zasad prowadzenia biznesu, aby później móc kontynuować współpracę z naszym krajem po ukończeniu studiów – powiedział prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW.

Ze strony Uniwersytetu Warszawskiego w spotkaniu uczestniczyli również: prof. Sambor Grucza, prorektor ds. współpracy i spraw pracowniczych, prof. Piotr Taracha, dziekan Wydziału Orientalistycznego, oraz dr Shahla Kazimova z Zakładu Turkologii i Ludów Azji Środkowej.

W dniu 13 marca 2023 z prof. Aydan Khandan, dziekan Wydziału Orientalistycznego Państwowego Uniwersytetu w Baku spotkał się dziekan Piotr Taracha, dr hab. Agata Bareja-Starzyńska, kierownik Zakładu Turkologii i ludów Azji Środkowej WO UW  i dr Dhahla Kazimova w celu omówienia współpracy w zakresie turkologii i orientalistyki.