Strona główna -> Aktualności -> Bieżące -> reorientacje 26.01.2014

Wydział Orientalistyczny Uniwersytetu Warszawskiego

barStudio

zapraszają na dyskusję na temat

Są w Polsce, pochodzą z Orientu - co o nas myślą?

Izrael / Japonia / Syria / Tybet

w ramach cyklu

REORIENTACJE

W dyskusji udział wezmą:

prof. Shoshana Ronen

dr Thupten Chashab

dr George Yacoub

sensei Tsuneo Okazaki

moderator: Michał Kukawski

Spotkanie odbędzie się 26 stycznia o godzinie 19.00 w barStudio

w Teatrze Studio im. St. I. Witkiewicza, Pl. Defilad 1, Warszawa

nie daj się zwieść / sięgnij do źródeł / myśl / zaufaj nauce

Podczas kolejnego spotkania z serii REORIENTACJE zatytułowanego Są w Polsce, pochodzą z Orientu - co o nas myślą? będziemy rozmawiać o tym, co myślą o Polsce i Polakach osoby pochodzące z Izraela, Japonii, Syrii i Tybetu. Zapytamy, jak czują się w Polsce?  Czy z Ich perspektywy Polska jest miejscem egzotycznym? Co im się tu podoba, a co Ich irytuje, rozśmiesza bądź zaskakuje? Zastanowimy się również, czy nasz kraj Ich ogranicza, a może obdarza możliwościami. Co widzą w nas, czego my nie dostrzegamy i wreszcie czego nie rozumieją.

REORIENTACJE to cykl spotkań o świecie organizowany przez Wydział Orientalistyczny oraz barStudio. Wśród zaproszonych gości: orientaliści, dyplomaci, tłumacze, doradcy, podróżnicy. Ale uwaga! Nie będziemy tutaj rozkładali na czynniki pierwsze bieżących wydarzeń. Od tego są gazety, radio i telewizja. Nie będzie więc o szczegółach negocjacji w sprawie programu nuklearnego w Iranie, nie będzie o zawiłościach rozmów pokojowych między Izraelem a Palestyną, ani analizy kolejnych przypadków buddystów mordujących muzułmanów w Birmie. Nie będzie, bo nie chodzi o to, by kolejna „grupa ekspertów” powiedziała nam „jak jest”. Sięgniemy głębiej. Spojrzymy szerzej. Chodzi o wiedzę, która pomoże samodzielnie odpowiadać na pytania dlaczego jest tak, jak jest.

Koordynator cyklu:

Sylwia Surdykowska, Wydział Orientalistyczny UW