Strona główna -> Aktualności -> Bieżące -> KONFERENCJA 16-17 04.2015

Zeszłoroczna konferencja Asiam Explorare cieszyła się dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony prelegentów jak i słuchaczy. Na konferencję przybyli orientaliści większości głównych ośrodków badawczych, m. in. z Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Torunia. W konferencji wzięło udział 60-ciu prelegentów. Najlepsze referaty zostały złożone do publikacji. Dlatego też postanowiliśmy, że konferencja będzie odbywać się cyklicznie, co roku.

W imieniu pracowników Katedry Studiów Azjatyckich Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu chciałabym poprosić Państwa o poinformowanie i zachęcenie młodych pracowników turkologii, doktorantów oraz studentów, a także osób studiujących inne kierunki orientalne, do udziału w konferencji Asiam Explorare: Azja w badaniach studentów i młodych naukowców. Konferencja odbędzie się w dniach 16 - 17 kwietnia 2015 roku w siedzibie Katedry Studiów Azjatyckich (al. Niepodległości 24, 61-714 Poznań). Jest skierowana do młodych naukowców, doktorantów i studentów zajmujących się językami, literaturą oraz kulturami krajów azjatyckich (Bliski Wschód, Azja Środkowa oraz Daleki Wschód).

Propozycje wystąpień należy przesyłać na adres e-mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 1 marca 2015 roku, wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Nie przewidujemy opłaty konferencyjnej. Uczestnicy konferencji pokrywają jedynie koszty dojazdu i noclegu.

Informacje znajdują się na stronie głównej Katedry Studiów Azjatyckich: http://www.azjatystyka.amu.edu.pl/index.php?site=31&txtid=756

Asiam Explorare: Azja w badaniach studentów i młodych naukowców

16-17 kwietnia 2015 roku

siedziba Katedry Studiów Azjatyckich, al. Niepodległości 24, 61-714 Poznań